Bugün : 13 Kasım 2019 | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | RSS | Canlı Yayın | Künye | Üyelik |
TİKA'dan Afgan sporculara destek
TİKA Afganistan'ın sekiz vilayetinde faaliyet gösteren İslam Sakafat ve Kültür Merkezi'ne spor malzemesi desteğinde bulundu

TİKA'nın ''Spora ve Gençlere Destek Projesi'' çerçevesinde, Afgan gençlerinin sportif faaliyetlere yönlendirilmesini amaçlayan spor merkezlerine katkı sağlandı.

Afganistan'da yaygın olan kriket, futbol, voleybol, basketbol, badminton, cimnastik ve diğer spor dallarında kullanılan spor malzemeleri, ilgili merkezin yetkililerine törenle teslim edildi.

Başkent Kabil'de düzenlenen törende konuşan Afganistan Cumhurbaşkanı Müşavir Bakanı Vahidullah Sabavun, Afganistan ile Türkiye arasındaki tarihi dostluğun hiçbir sorun yaşanmadan devam ettiğini belirtti.

Türkiye'nin, Afganistan'ın her zaman yanında yer aldığını ifade eden Sabavun, Afgan halkının, bu yardımlardan dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı büyük sevgi beslediğini söyledi.

Sabavun, TİKA'nın spora ve gençlere verdiği destekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye'ye ve Türk halkına şükranlarını iletti.

TİKA Kabil Program Koordinatörü Süleyman Şahin de Türkiye'nin, TİKA aracılığıyla Afganistan'da yüzlerce projeyi hayata geçirdiğini kaydetti.

Afgan halkına yardım etmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Şahin, ''Biz her zaman Afganistan halkının yanındayız, Afganistan-Türkiye dostluğu daim olsun'' dedi.

Konuşmaların ardından spor malzemeleri sporculara dağıtılırken, İslam Sakafat ve Kültür Merkezi yetkililerince hazırlanan hediyeler Türk konuklara takdim edildi.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
24-06-2014 14:45 - 860 Okunma
 
İSTATİSTİK BİLGİLER
Tekil (Bugün) 1140
Toplam 1039739
En Fazla 22999
Ortalama 548
Üye Sayısı 23
Bugün Üye Olan 0
Tüm Hakları Saklıdır ®2012 BATMAN TV
Ana Sayfa Faydalı Linkler İletişim Künye