Bugün : 13 Kasım 2019 | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | RSS | Canlı Yayın | Künye | Üyelik |
Tahliye olan askerlerden Çetin Doğan'a tepki
Çetin Doğan’la birlikte tahliye olan bazı askerler, Doğan’ın tahliye sonrası açıklamalarına tepki gösterdi: “Bu adamı konuşturmayın”

Balyoz sanığı emekli Org. Çetin Doğan’ın tahliye olduktan sonra yaptığı açıklamalar sivil siyaset kadar Balyoz sanığı diğeraskerleri de rahatsız etti.

Tahliye sevinci yaşamalarına karşın yeniden yargılanmayı bekleyen yüzlerce muvazzaf ve emekli askeri personel, Çetin Doğan’ın yaptığı açıklamaların kendi üzerlerine yapıştığından yakınırken, davanın bir numaralı sanığı olan Doğan’ın kurduğu planlardan dolayı yaşadıkları mağduriyetin bu açıklamalarla daha da artacağından duydukları endişeleri dile getirdiler. Asker mağdurları, “Bu adamın gömleğini bize giydirmesinler” dediler.

Çevik Bir ve Çetin Doğan

Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi’nin “yeniden yargılanma” kararıyla 230 emekli ve muvazzaf askeri personel geçtiğimiz hafta tahliye sevincini yaşadılar. Ancak cezaevinden çıkarken Çetin Doğan’ın yaptığı açıklamalar bu sevincin üzerine gölge düşürdü. Askeri kaynaklar, 28 Şubat davasında Çevik Bir, Balyoz davasında Çetin Doğan gibi isimlerin mağdur ettikleri subayların cezaevinde büyük tepkisiyle karşılaştıklarını anımsatırken, cezaevinde bazı generaller de dahil tutuklu Balyoz sanıklarının ağır tepkisiyle karşı karşıya kalan Çetin Doğan’ın bir duruşmada, “Bir tek ben suçluyum, gerekiyorsa ben alırım cezayı” dediğini anımsattılar.

ÇETİN DOĞAN MAĞDUR EDİYOR

Çetin Doğan’a tepki duyan ve çoğu ne BÇG, ne de darbe planları hakkında hiçbir bilgisi olmadığını savunan emekli ve muvazzaf generaller şimdi de tahliye sırasında Çetin Doğan’ın yaptığı açıklamalardan yakındılar. Edinilen bilgiye göre, tahliye sevincini yaşayan generalinden subayına çok sayıda Balyoz sanığı, Doğan’ın açıklamalarının tüm Balyoz sanıklarına sirayet ettiği algısını yarattığını ve kendilerini mağdur ettiklerinden yakındılar.

“O konuşuyor, bizim üzerimize yapışıyor yaptığı açıklamalar. Sanki Balyozcular adına bu adam çıkıyor açıklama yapıyor. Balyoz’da Çetin Doğan’ın gömleğini bize giydirmesinler.”

Kaynak: Star Gazetesi

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-06-2014 13:11 - 694 Okunma
 
İSTATİSTİK BİLGİLER
Tekil (Bugün) 1123
Toplam 1039722
En Fazla 22999
Ortalama 548
Üye Sayısı 23
Bugün Üye Olan 0
Tüm Hakları Saklıdır ®2012 BATMAN TV
Ana Sayfa Faydalı Linkler İletişim Künye