Bugün : 13 Kasım 2019 | Ana Sayfam Yap | Favorilerime Ekle | RSS | Canlı Yayın | Künye | Üyelik |
Kızılay'dan Soma'da ramazan kampanyası
Türk Kızılayı Soma'da ramazan hazırlıklarını tamamladı.

Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Soma'da ramazan hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, "Diğer yerlerde olduğundan daha fazla ve dikkatli bir ramazan kampanyasını Soma'da yapacağız" dedi.

Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan facianın ardından Somalıların yanlarında olduklarını belirterek, 301 şehidin acısını beraber paylaştıklarını söyledi.

Soma'da da Türk Kızılayı'nın kara gün dostu olduğunun görüldüğünü anlatan Akar, "Orada acı günlerinde ailelerin yanında olmamız, ellerini tutmamız, gıda, çay, kahve ve yemek dağıtmamız, bunlar bizim aynı zamanda töremizdir, geleneklerimizdir. Son derece mutlu oldular, memnun oldular" diye konuştu.

Akar, Soma'daki çalışmaların devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Alanda arkadaşlarımız madenci ailelerinin yakınlarına, çocuklarına, eşlerine psikososyal destekler veriyor. Soma'da da insanların acısını çok fazla deşen bir tutum içerisinde olmak istemiyoruz. Çünkü, tüm Türkiye çapında bir hassasiyet doğdu. Tüm sivil toplum örgütleri, şahıslar, gerçek kişiler, tüzel kişiler, bu konuda bir şey yapmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Hükümetimiz birtakım tedbirler, madencilere, maden emeklilerine, şehit olanların çocuklarına ilişkin tedbirlerini ortaya koydular. Biz de her zaman yanındayız."

 "Dikkatli bir ramazan kampanyası yapacağız"

Akar, yapılan bütün çalışmaların yanında Soma'da diğer yerlerde olduğundan daha fazla ve dikkatli bir ramazan kampanyası yapacaklarını ifade etti.

Ellerinde her türlü imkanın olduğunu belirten Akar, "Oradaki çocuklara elbise, giyecek dağıtmak. Oradaki insanlara, iftar sofraları hazırlamak gibi planlarımız var. Hatta, bazı arkadaşlarımızın teklifleri var. Henüz karar vermiş değiliz ama Soma'da, Ankara'da veya İstanbul'da bir yerde, mevlit okutacağız" ifadesini kullandı.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
24-06-2014 15:00 - 761 Okunma
 
İSTATİSTİK BİLGİLER
Tekil (Bugün) 1131
Toplam 1039730
En Fazla 22999
Ortalama 548
Üye Sayısı 23
Bugün Üye Olan 0
Tüm Hakları Saklıdır ®2012 BATMAN TV
Ana Sayfa Faydalı Linkler İletişim Künye